kurumsal

NSO-NAP 1 Hakkında Genel Bilgilendirme

Güvenli Gıda hususunda “STANDARTLAR ÇÖPLÜĞÜ” haline gelen uluslararası uygulamalar da tüketici sağlığını olumsuz etkilemekte ve kafasını karıştırmaktadır.

Gıda ürünlerini tamamen ticari meta haline getiren sanayi maalesef gıdaların doğal hallerini üretim prosesleri ile değiştirerek bu üretimlerini de sanki güvenliymiş gibi sertifikalandıran gıda güvenliği yönetim sistemleri uygulamaları ile ifşa etmeleri tüketicilerin düşünmesi gereken büyük güvenli gıda ve sağlık sorunlarıdır.

İlaç sanayinin gelişimi de gıda üretim sektörünün ürettiği gıda tüketimi ile de dolaylı olarak ilgilidir. Sağlığı etkileyen önemli parametrelerden olan gıda ve beslenme önleyici sağlık fonksiyonlarının önemli bir kısmını teşkil etmektedir.

Doğal olmayan, katkılı, raf ömrü uzatılmış, genetiği değiştirilmiş GDO yapılı, ışınlama/radyasyona maruz bırakılmış, renklendirilmiş, sentetik bileşenli ve sayamadığımız birçok zararlı yapılar sertifika ve yönetim sistemi standartları ile soframıza ve pazarımıza sunulmaktadır.

NSO tarafından oluşturulan Doğal ürün standardı NSO-NAP 1, bahsettiğimiz içeriklerden ari, saf, doğal halleri bozulmadan sadece özgün içerikleri ile üretilen sağlıklı olacağı aşikar ürünlerin üretimini doğurmak üzere hazırlamıştır.

Gıda güvenliği standartları ve organik ürün ibareleri ile Güvenli-Sağlıklı ürün üretim taahhütlerinin üstünde geleneksel, özgün ürün üretimi sadece doğal ürün üretimi ve bu standardın uygulaması ile sağlanabilecektir.

Sağlıklı gıdalarımızı vahşi kapitalizmin elinden kurtarmak için tüketicini arayacağı standart ve kontrolleri zaman içerinde kurumumuz yaygınlaştırarak sürdürecektir.

Üreticiler için de avantaj sağlayabilecek değerli ve özgün ürünleri değeri ile satabilecekleri bir yapı ortaya konmaktadır.

Doğal/Natürel ürün Organik Ürün ile karıştırılmamalıdır. Öyle ki gıda ya giren bileşenler/katkılar da organik sertifikalı olabilmektedir.

Satın aldığınız gıda ürünlerinde NSO-NAP 1 Doğal/Natürel Gıda Logo/Etiketini muhakkak arayınız.

Unutulmamalıdır ki en kolay ve en ucuz biyolojik silah veya kitle imha silahı gıdadır !