Eco Friendly Belgesi

Çevreye yönelik endişeler artmaya devam ettikçe, giderek daha fazla ürün "çevre dostu" veya "sürdürülebilir" olarak etiketleniyor. Ancak bu terimler tam olarak ne anlama geliyor ve tüketiciler bir ürünün bu iddiaları gerçekten karşılayıp karşılamadığını nasıl bilebilirler? İşte burada çevre dostu etiketleme devreye giriyor.

Eco Friendly Belgesi (Çevre dostu etiket), belirli çevre standartlarını ve NSO-NAP 3 Eko Etiket Standardını karşılayan ürünlere verilen bir isimdir. Bu standartlar ürüne göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genel olarak çevre dostu ürünler, üretimden bertarafa kadar yaşam döngüleri boyunca çevreye minimum düzeyde etki eden ürünlerdir. Bu, yenilenebilir kaynakların kullanımı, azaltılmış enerji ve su tüketimi ve toksik olmayan veya biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerin kullanımı gibi faktörleri içerir.

Ancak tüketiciler, bir ürünün gerçekten çevre dostu olup olmadığını nasıl anlayabilir? İşte burada çevre dostu etiket ve etiketleme devreye giriyor. Çevre dostu etiket ve etiketleme, bir ürünün NSO-NAP 3 Kriterlerine uygunluk sağladığı anda çevre dostu olduğunun onaylandığı bir işaretlemedir.

Eco Friendly Belgesi (Çevre Dostu Etiket) Nedir?

Eco Friendly Belgesi/Çevre dostu etiket, bir ürünün çevresel faydalarını yansıtan bir etikettir. Eko Etiketler, Karbon ayak izi, üretiminde kullanılan malzemeler ve aldığı tüm sertifikalar veya eko-etiketler dahil olmak üzere ürünün çevresel etkisi hakkında bilgi sağlar. Çevre dostu etiketler aynı zamanda şirketin sürdürülebilirlik taahhüdünü de iletebilir.

Neden Eco Friendly Belgesi (Çevre Dostu Etiket) Kullanmalısınız?

NSO-NAP 3 Eco Friendly (Çevre dostu etiketi) etiketi ve sertifikasyonunu kullanmak işletmenize çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir.

  • Çevreye duyarlı tüketicilere hitap etmenize ve tüketicilerin satın aldıkları ürünler hakkında bilinçli seçimler yapmasına olanak tanıyarak yardımcı olabilir. Tüketiciler, çevre dostu etiketler arayarak çevreye verilen zararı en aza indirecek şekilde üretilen ürünleri kolayca belirleyebilir. Bu, sürdürülebilir uygulamaların desteklenmesine yardımcı olur ve tüketimin gezegen üzerindeki etkisini azaltır. Bu tüketicilerin çevre dostu olarak etiketlenmiş ürünleri satın alma olasılıkları daha yüksektir.
  • Şirketinizin, ürünlerini çevre dostu olarak etiketleyerek çevreye duyarlı tüketicileri çekebilir ve kendilerini rakiplerinden farklılaştırabilir. Ürününüzü rakiplerinden ayırmanıza ve sürdürülebilir uygulamaları benimsemeniz için size bir teşvik sağlamaya yardımcı olabilir. Bu, şirketleri çevre dostu statülerini korumak ve daha fazla müşteri çekmek için daha sürdürülebilir uygulamalar benimsemeye teşvik ediyor. Ürününüzün NSO-NAP 3 Çevre Dostu Etiketi varsa ve rakiplerinizde yoksa tüketicilerin ürününüzü seçme olasılığı daha yüksek olabilir.
  • Eco Friendly Belgesi ve Çevre dostu etiketleme, şirketinizin sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk taahhüdünü iletmenize yardımcı olabilir ve tedarik zincirinde şeffaflığın desteklenmesine yardımcı olur. Çevre dostu etiketler alabilmek için şirketlerin belirli çevre standartlarını karşılamasını şart koşarak tüketiciler, satın aldıkları ürünlerin çevreye duyarlı bir şekilde üretildiğinden emin olabilirler. Bu, tüketiciler ve şirketler arasında güven oluşturmaya yardımcı olur ve daha fazlasını teşvik eder.

Eco Friendly Sertifikası / Çevre Dostu Etiketi Almak için Etiketleme/ Sertifikasyon Sürecine ve Yaşam Zinciri Etiketleri Başvurusu sayfasından ulaşabilirsiniz !